Doborowe wozy – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to kłopotliwe, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, które niegdyś były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on ogromne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną zakupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad fortuną innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w wypadku aut ekskluzywnych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej lifestyle opisujemy takie przypadki.

Licytacje samochodów eleganckich cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj jedynie o auta najświeższej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              lifestyle

Dodaj komentarz