Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, spokój oraz znajdowanie promocji. To żywioł wielu osób, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów oraz dziedzin zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak i do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. W szeregu przypadków zdobywamy jedynie to, co jest dla nas niebezużyteczne oraz niezbędne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy także inne takie kwestie. To nie jest do końca porządne oraz pomocne. Należy nie zapominać, że oczywiście takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie musimy momentalnie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie przystosować własnych standardów życia do tego, co proponują nam sklepy każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były dostępne każdego dnia (prawie każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie regulacja, jaka zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracowników oraz przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na domenie internetowej zakaz handlu franczyza.

Ustawowo w wyłonione niedziele otwarte są w stanie być jedynie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy oraz galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszelkie inne punkty, galerie, supermarkety czy inne budowle handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nielegalne otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje są w stanie z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy lub nawet mierzyć sprawę do sądu celem drobiazgowego rozpatrzenia złamania ustawy oraz dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież całkiem nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi wrażeniami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – w pewnych sytuacjach po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaciekawionych gorąco zapraszamy na domenę zakaz handlu supermarkety, gdzie mieści się nadzwyczajny kalendarz z wykazem, w które niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od paru lat wszelkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na wyniki powinniśmy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niebawem. Przetestuj na domenie internetowej, kiedy tak właściwie masz prawo zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz