W jaki sposób możemy sprawdzić, kto dzwonił?

W erze telefonów komórkowych a też ogólnego dostępu do internetu nadzwyczaj atrakcyjne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Niewątpliwie nie robimy tego bez powodu – możemy wypatrywać wyznaczonych numerów telefonów czy też osób, do których pragniemy zadzwonić, jednakowoż o dużo częściej po prostu sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. W dzisiejszych czasach niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób upraszcza i przede wszystkim przyspiesza możliwość poszukiwania konkretnych numerów telefonów czy też sprawdzania i oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas telefonują.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – przeważnie gra toczy się o pieniądze. W wypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o zdobywanie pieniędzy, co ich ochronę. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – popularne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi oczywiście przez telefonowanie oraz okłamywanie to wyłącznie czubek góry lodowej. Naturalnie wyłudzenia są w stanie przebierać też inne odmiany, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi krępującymi sytuacjami, wskutek tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Wielokrotnie robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie niezmiernie rozważnym podejściem.

Innym niezwykle ważnym bodźcem, który motywuje do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu chce nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę czy inny towar czy też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać bądź nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Zatem podsumujmy, sprawdzamy numery telefonów, gdyż:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy tracić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych lub wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura lub ewentualnie innego podmiotu, z jakim chcemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej nadmieniono, dawniej numery sprawdzaliśmy lub też wypatrywaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Obecnie jest to o dużo prostsze – wystarczy wstąpić na witrynę internetową 35220301769 – bazanumerow.pl, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie tylko dane, do kogo należy oznaczony numer, ale też opinie, które zezwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to następny telemarketer lub inna postać, z którą nie pragniemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz