Witaminy – czy opłaca się je przyjmować?

Witaminy oraz pierwiastki mineralne są potrzebnymi komponentami diety każdego człowieka. Są one potrzebne do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie. Między innymi regulują przemianę materii, oddziałują na układ immunologiczny, system hormonalny. Niestety o tej istotnej zasadzie zapomina obszerna część współczesnego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak dobrej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak słusznego czasu relaksu oraz wypoczynku powoduje cykl licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Zobacz sobie  sposób na zniszczone włosy

Jaka pogłoska istnieje w stworzonym przez nas świecie? Niewątpliwie, iż trzeba brać sporo witamin. Czemu? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w tym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednak czy to naprawdę jest prawda? Przecież ostatnio w mediach, prasie oraz Internecie jest coraz więcej głosów, iż witaminy właściwie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, ale jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, że choć witaminy A, C lub E w czasie, gdy stosujemy je długo mogą nieść niepożądane skutki w naszym organizmie. Może w tym przypadku, poprawniej jest zastąpić witaminy tylko ożywczymi warzywami oraz owocami? Z tego względu należy powiedzieć, iż witaminy w tabletkach nie przynoszą szkody, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie oświadczono przypadków zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, że cechuje się ona niewysoką toksycznością – tak samo, jak sposób na zniszczone włosy. Ewidentnie, jeżeli ktokolwiek przekracza napisaną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż groźne może być przyjmowanie witaminy A. Dlaczego? Ponieważ może ona wywoływać migreny lub biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednak, żeby to w ogóle nastąpiło, należy dziennie przekraczać jej podstawową dawkę, aż dziesięciokrotnie. W jaki sposób widać, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny kłopot istnieje tak w zasadzie w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, jakie nie potrafią czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką i zobaczyć, co jest na niej napisane, aby zamiast bólu głowy być po prostu zdrowym. Poza tym, nawet jeżeli przyjmujemy codziennie witaminy nie możemy absolutnie rezygnować z jedzenia świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o warzywach. One są jedynie wzbogaceniem naszej klarownej kuracji odchudzającej oraz tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne elementy, zdrowe owszem, lecz jedynie suplementy. 

Sprawdź także : biotyna na co

Dodaj komentarz