Na uczelni Polecane Zniżki studenckie

Legitymacje studenckie i doktorskie zachowają ważność do 31 maja

Legitymacje studenckie i doktorskie zachowają ważność do 31 maja

Wszystkie legitymacje studenckie i doktorancie zostaną automatycznie przedłużone do 31 maja, bez potrzeby osobistego stawiennictwa w dziekanacie. Taki komunikat wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poprzez wprowadzenie specjalnego rozporządzenia. Nie ma zatem potrzeby na razie podbijania swoich dokumentów  o kolejne hologramy studenckie na legitymacje gdyż te będą wciąż wszędzie honorowane.

Do kiedy jest ważna legitymacja studencka?

Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, że wszystkie placówki dydaktyczno oświatowe powinny zostać zamknięte – w tym uczelnie , uniwersytety i szkoły wyższe. Decyzja o odwołaniu zajęć  i wstrzymaniu działalności uniwersytetów , ze względu na epidemię  koronawirusa spowodowała nie mały zamęt wśród studentów. Problemem stały się legitymacje i hologramy studenckie. Ich termin ważności wygasa wraz z końcem marca, czyli wraz z końcem semestru akademickiego. Jednak tylko ważna legitymacja z aktualnym hologramem studenckim umożliwia korzystanie z biletów ulgowych i innych zniżek studenckich.

Studenckie legitymacje i hologramy wciąż ważne do końca maja.
Studenckie legitymacje i hologramy wciąż ważne do końca maja. Nie będzie potrzeby osobistego odbierania naklejek na legitymacje ze swoich dziekanatów

Wydłużony termin na podbicie legitymacji studenckich

Na początku kwietnia Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło, że przedłuży termin na podbicie legitymacji  o nowe hologramy studenckie na kolejny semestr aż do 31 maja. Wszystkie studenckie legitymacje i hologramy els zostaną automatycznie przedłużone bez potrzeby dodatkowych zaświadczeń i zmian legitymacji.

Nowo opublikowane rozporządzenie zakłada, że wszystkie legitymacje studenckie i doktoranckie których ważność kończy się 31 marca, a które nie zostały jeszcze przedłużone o kolejny studencki hologram na legitymacje, zachowają swoją ważności będą honorowane przez wszystkie instytucje do 31 maja.  Przedłużenie legitymacji studenckich i doktoranckich będzie automatyczne i nie trzeba będzie składać dodatkowych oświadczeń. Nie ma zatem potrzeby aby osobiście udawać się do dziekanatu uczelni w celu otrzymania nowej hologramu studenckiego do swojej legitymacji.

Wprowadzone rozporządzenie ma na celu uniknięcie sytuacji w które studenci ustawiają się w kolejkach do swoich dziekanatów w celu odebrania naklejki studenckiej na legitymację na nowy semestr.

Nowy semestr i kolejki do dziekanatów po nowe hologramy studenckie na legitymacje

Pandemia kornowirusa uderzyła właśnie w momencie gdy rozpoczyna się kolejny semestr akademicki. To właśnie teraz studenci przedłużają swoje legitymacje podbijając je w dziekanatach o nowe hologramy studenckie . Zimowy semestr akademicki skończył sie 31 marca. Wszystkie studenckie legitymacje i hologramy els mają termin ważności właśnie do tej daty. Po tym terminie dokumenty tracą ważność a studenci muszą przedłużyć swoje legitymacje o kolejne naklejki studenckie na kolejny semestr. Wraz z zapowiedzią zamknięcia uczelni, przed dziekanatami zaczęły ustawiać się kolejki, by zdobyć  kolejny hologram studencki  na legitymację i przedłużyć ważność obecnego dokumentu. Dlatego według nowo wydanego rozporządzenia, wszystkie legitymacje studenckie i doktoranckie automatycznie zostaną przedłużone do 31 maja. Nie ma zatem potrzeby udawać się do swojego dziekanatu po kolejny hologram na legitymację , gdyż wszystkie obecne dokumenty będą honorowane przez wszystkie instytucje.

Uczelnie zamknięte przez koronawirus

Uczelnie i szkoły mają pozostać zamknięte do końca kwietnia. A niektóre uniwersytety przedłużyły wstrzymanie zajęć aż do połowy maja. Choć zajęcia są zwieszone na uczelni, zdecydowana większość prowadzących stara się prowadzić zajęcia on-line lub przesyłać na bieżąco materiały do nauki studentom.

Na konferencji prasowej szef MNiSW oznajmił:

Nie przewidujemy zmiany harmonogramu ani semestru, ani sesji, ani rekrutacji. Oczywiście gdyby konieczność zawieszenia zajęć przedłużała się, będziemy w porozumieniu z Konferencjami Rektorów wspólnie podejmowali decyzje

Nie ma przesłanek aby semestr akademicki, mimo zawieszenia zajęć na uczelniach, został przesunięty. Co prawda jest prawdopodobne nieznaczne przesunięcie sesji i egzaminów, jednak większość powinna odbyć się zgodnie z planem

3 komentarze
 1. anonim 4 lata ago
  Reply

  I tak nie ma gdzie skorzystać na razie ze zniżek.

 2. Miau 4 lata ago
  Reply

  Rozporządzenie, rozporządzeniem, a i tak może się okazać, że trzeba będzie się wykłócać z konduktorem na PKP, że legitymacja jest wciąż ważna.

 3. Animator 4 lata ago
  Reply

  Może przedłużą wszystkim do 31 października. Byłoby fajnie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like