Studia online - czy warto?

Studia przez internet to bez wątpienia nowoczesny sposób na rozwijanie się i zdobywanie nowej wiedzy. Wydaje się to być bardzo ciekawa opcja, wiążąca się z wieloma korzyściami i nowościami. Wszystko jednak ma swoje zalety, jak i wady. Nie ma w tym nic dziwnego. Studia online cieszą się sporą popularnością, a to wszystko dzięki wygodzie – można uczyć się w każdym miejscu, wystarczy mieć jedynie dostęp do sieci na telefonie, laptopie czy tablecie. Wielu maturzystów nurtuje jedno pytanie – czy tak naprawdę warto studiować online? Czy jest to tryb nauki godny polecenia?

Wygoda i dużo możliwości

Nie da się ukryć, że studia przez internet są przede wszystkim wygodne – możemy uczyć się w mieście, w domu, u znajomych czy w kawiarni. Mamy tak naprawdę wiele możliwości i ktoś kto nie lubi siedzieć ani w domu, ani na uczelni, może wybrać sobie takie miejsce, w którym dobrze się czuje i które sprzyja jego nauce. Stiudia online są również wygodne dla osób, które pracują na pełen etat – nie mogą sobie pozwolić na studia dzienne. Na naukę można sobie pozwolić w dowolnej chwili, nie ma wyznaczonych godzin, nie trzeba nigdzie dojeżdżać – to przecież również pochłania niemałą ilość naszego czasu. Studia online to przede wszystkim wygoda i dużo możliwości – tak naprawdę każdy może się na nie zdecydować, nic nie stoi na przeszkodzie. Przez internet możemy realizować wszystkie poziomy studiów – zarówno I, jak i II stopnia, a take studia podyplomowe. W przypadku drugiego stopnia część zajęć odbywa się jednak na uczelni, jest to około 40% całości. Studia online to naprawdę ciekawa opcja, z której warto skorzystać, zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić właśnie na studia dzienne czy nawet zaoczne. Studia te nie są jakieś gorsze, jeśli włożymy serce i czas w naukę, wyniesiemy naprawdę dużo.

Rozwiązanie nie dla każdego

Rozwiązanie nie dla każdego
Rozwiązanie nie dla każdego

Prawda jest taka, że studia przez internet nie są dla każdego. Nie każdy nadaje się do nauki przez internet. Niektórzy po prostu nie są w stanie usiąść przy komputerze i realizować materiał – nie mają w sobie samozaparcia czy też mają tendencję do odkładania wszystkiego na później. Niektórzy zwyczajnie wolą posłuchać kogoś innego i uczestniczyć w zajęciach – wówczas warto zastanowić się nad studiami dziennymi lub zaocznymi, które również umożliwiają pracę na pełen etat. Osoby, które nie posiadają zbyt dużego budżetu na studia (dojazdy, noclegi) mogą zastanowić się nad studiami online. Rozwiązanie te może także zainteresować osoby niepełnosprawne, które po prostu nie są w stanie codziennie dojeżdżać na uczelnię. Studia online to również opcja dla tych, którzy mieszkają za granicą, ale nie chcą kończyć tam studiów, ani wracać co tydzień do kraju. Jest to bowiem obciążenie zarówno logistyczne, jak i finansowe. Studiowanie online ma wiele zalet i warto skorzystać z tej możliwości. Mając takie możliwości, nie możemy szukać kolejnych wymówek idących za tym, że nie mamy jak studiować czy zdobyć wykształcenie wyższe.

6 komentarzy
 1. warto98 4 lata ago
  Reply

  Świetna opcja, studiuje i polecam z całego serca.

 2. ulakula 4 lata ago
  Reply

  @warto98 zgadzam się z Tobą, pracuje i dla mnie jest to naprawdę spore ułatwienie. Nie muszę się śpieszyć na zajęcia ani o nic martwić. Siadam do “zajęć” wtedy, kiedy mam ochotę i czas.

 3. jaaania 3 lata ago
  Reply

  Moja mama studiuje online i naprawdę sobie chwali. Jest zadowolona, a co najważniejsze – spełniona!

 4. franc_ 3 lata ago
  Reply

  @jaaania Moja babcia studiuje online. Jestem z niej bardzo dumny.

 5. jaaania 3 lata ago
  Reply

  @franc_ słusznie, to jest naprawdę dobry powód do dumy. Pozdrów babcię.

 6. ulakula 3 lata ago
  Reply

  @franc_ idealny przykład na to, że chcieć znaczy móc.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like