Na uczelni Studia

Kierunki studiów, po których zarobisz spore pieniądze

Bez wątpienia każdy z nas chciałby zarabiać jak największe pieniądze. Wynagrodzenie jakie dostajemy, zależy przede wszystkim od branży i stanowiska, na jakim pracujemy. Spore znaczenie ma również nasze wykształcenie, a także umiejętności jakie posiadamy. Jak wynika z przeprowadzanych badań, specjaliści z wyższym wykształceniem otrzymują znacznie wyższe pensje. Wybór kierunku studiów nie jest jednak łatwym zadaniem, wymaga od nas sporej ilości czasu poświęconej na przemyślenia. Oprócz tego, czym się interesujemy, znaczenie ma również to, jakie pieniądze możemy w danym zawodzie zarabiać.

Informatyka i pokrewne

Informatyka i pokrewne
Informatyka i pokrewne

Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że po studiach informatycznych można zarobić naprawdę ciekawe pieniądze. Dodatkowo, studia te dają ogromne możliwości zatrudnienia – coraz więcej jest pracodawców poszukujących osób zajmujących się informatyką, które posiadają wykształcenie wyższe. W tej branży same studia niestety nie wystarczą – niezwykle ważne jest, aby lubić to, co się robi. Wybierając ten kierunek tylko ze względu na duże zarobki niestety nie możemy liczyć na zbyt wiele – praca nie polega tylko i wyłącznie na zarabianiu. Studia informatyczne wymagają czasu, zaangażowania, wiedzy, logicznego myślenia i chęci. Z racji tego, że technologia ciągle idzie do przodu, konieczne jest dokształcanie się i bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Jeśli najzwyczajniej w świecie nie interesuje nas branża informatyczna, nie powinniśmy się w nią pakować. Jest ona zarezerwowana dla osób z pasją, które wiedzą czego chcą. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę opłacalny kierunek i choć liczba specjalistów w tej branży jest duża, ciągle jest zapotrzebowanie na zawód informatyka.

Zobacz też: Wydłużony czas na podbicie legitymacji studenckich

Prawo

Prawo jest nie tylko niezwykle popularnym kierunkiem studiów, ale dodatkowo pozwala na znalezienie naprawdę ciekawej i co ważne – dobrze płatnej pracy. Z roku na rok coraz więcej maturzystów decyduje się na studiowanie prawa – choć konkurencja jest dosyć duża, nie da się ukryć, że sama branża jest ciekawa i przyszłościowa. Tutaj ważna jest ciągła gotowość do podnoszenia swoich kompetencji, a także jak w przypadku informatyki – pasja i chęci. Aby zarabiać duże pieniądze, konieczne jest odbycie aplikacji sędziowskiej, adwokackiej lub radcowskiej. Początki są naprawdę trudne, a same studia – wymagające. Prawnik musi posiadać sporą wiedzę, nie da się więc przeskoczyć studiów bez włożenia pracy i poświęcenia czasu. Prawnik powinien być osobą stanowczą, cierpliwą i zdeterminowaną, nie może działać pod wpływem impulsu ani reagować emocjonalnie. Jest to bardzo ważne w tym zawodzie – należy więc mieć to na uwadze. Prawo to przede wszystkim szeroka branża, oferująca sporo możliwości. Pozwala nam na pracę w kilku zawodach. Chociaż tak wiele maturzystów wybiera się na studia prawnicze, możemy śmiało stwierdzić, że nie każdemu powiedzie się w tej branży. Idąc w tym kierunku, musimy przede wszystkim iść z pasją, chęciami i zainteresowaniem.

6 komentarzy
 1. jolkawu 2 lata ago
  Reply

  Prawo to trudny kierunek, z resztą informatyka tak samo. Trzeba włożyć naprawdę dużo pracy.

 2. arekkosytorz 2 lata ago
  Reply

  @jolkawu to prawda, ale jeśli ktoś robi to z zamiłowania, nie ma z tym problemu.

 3. jolkawu 2 lata ago
  Reply

  @arekkosytorz niestety mało kto robi to z zamiłowania.

 4. arekkosytorz 2 lata ago
  Reply

  @jolkawu studiuję prawo i wiem coś o tym – wszyscy, którzy chcieli tylko zarabiać kokosy już zrezygnowali.

 5. jolkawu 2 lata ago
  Reply

  @arekosytorz nawet i lepiej – niewłaściwi kandydaci na prawników sami się eliminują.

 6. arekkosytorz 2 lata ago
  Reply

  @jolkawu coś w tym jest.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like