Praktyki i Staże Studia

Studia podyplomowe – kiedy mogą okazać się przydatne?

studia-podyplomowe-kiedy-moga-okazac-sie-przydatne

Każdy pracodawca wymaga od swoich pracowników odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Zdobycie ich jednak nie wystarcza – kładziony jest nacisk na pozyskiwanie coraz to nowszych umiejętności, które pozytywnie wpłyną na rozwój firmy. Wartościowym pracownikiem jest osoba, która nie tylko coś potrafi i wie, ale pomimo tego nadal chce się rozwijać, uczyć i zdobywać wiedzę, która może okazać się przydatna. Nie da się ukryć, że wiedzę zawsze można wykorzystać, a istnieje również szansa, że okaże się świetną okazją na przekwalifikowanie się i zdobycie umiejętności z zupełnie nieznanej dziedziny.

Studia podyplomowe po licencjacie

Studia podyplomowe po licencjacie
Studia podyplomowe po licencjacie

Osoba, która ukończy studia licencjackie zyskuje wykształcenie wyższe. Studia podyplomowe są tak naprawdę alternatywą dla studiów drugiego stopnia. Są przede wszystkim krótsze i łatwiejsze, a mimo to, pozwalają na zdobycie specjalistycznych umiejętności, które mogą stanowić świetne uzupełnienie wiedzy zdobytej na uczelni podczas 3-letniej nauki. Studia podyplomowe można bez najmniejszego problemu połączyć z pracą na pełen etat, ponieważ zwykle odbywają się jedynie w weekendy. Jednak w przypadku studiów podyplomowych w zasadzie nie możemy liczyć na zniżki studenckie związane z okresem studiowania. Choć otrzymuje się legitymacje studenckie , to jednak prawa osób uczęszczających na studia podyplomowe regulują tylko regulaminy poszczególnych uczelni. Dokształcającym się w ten sposób nie przysługują ani zniżki na komunikację miejską, ani specjalne prawa ze strony pracodawcy.

W przypadku młodych osób ma to naprawdę duże znaczenie – są one atrakcyjniejsze w oczach pracodawcy. To właśnie po licencjacie studia podyplomowe okazują się być jedną z najciekawszych możliwych opcji.  Dzięki temu, że są one o wiele krótsze, możemy szybciej podjąć się pracy i zacząć myśleć o usamodzielnieniu się. Dużą zaletą studiów podyplomowych jest fakt, iż w zajęciach uczestniczy niewiele osób. Łatwiej jest wówczas nawiązywać relacje i uczyć się. Mówi się nawet, że studia podyplomowe to idealna oferta dla osób niecierpliwych. Zdecydowanie jest w tym sporo prawdy.

 

Studia podyplomowe dla osób pracujących

Studia podyplomowe to tak naprawdę idealne rozwiązanie dla tych, którzy są zatrudnieni na pełen etat i pomimo tego że chodzą do pracy, chcą się rozwijać i zdobyć nowe umiejętności, niekoniecznie nawet w tej branży, w której aktualnie pracują. Jak już zostało wcześniej wspomniane, studia podyplomowe są prowadzone najczęściej w trybie zaocznym, czyli w weekendy – nie kolidują więc w żaden sposób z pracą. Bardzo często również jest tak, że osoby zatrudnione decydują się na dokształcanie na podyplomówce, po kilku czy nawet kilkunastu latach od ukończenia studiów wyższych. Studia te stanowią również świetnie rozwiązanie dla tych, którzy pracują, ale chcą zmienić zawód bądź po prostu chcą się dokształcić bo wybrali zupełnie inne studia wyższe, niż podyplomowe. Wiele osób błędnie twierdzi, że pracując i utrzymując się samemu nie ma opcji się dokształcić, czy już zwłaszcza wybrać się na jakiekolwiek studia. Prawda jest jednak taka, że chcieć znaczy móc i jeśli naprawdę nam zależy na tym, aby zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności, to po prostu to zrobimy – mamy naprawdę dużo możliwości, a studia podyplomowe są jedną z lepszych.

 1. wow666 2 lata ago
  Reply

  skończyłem studia podyplomowe właśnie zaocznie i jestem bardzo zadowolony.

 2. qasia 2 lata ago
  Reply

  w dzisiejszych czasach mamy naprawdę dużo możliwości, każdy może zdobyć wykształcenie wyższe w taki sposób, jak tylko mu odpowiada. ja uczęszczam właśnie na dyplomowe i polecam.

 3. Krysia 2 lata ago
  Reply

  @qasia też uczęszczam i chwalę sobie. głównie ze względu na pracę się zdecydowałam, bo przecież się nie zwolnię.

 4. walmonr 2 lata ago
  Reply

  Wszystko da się pogodzić jeśli się tylko chce – nawet studia z pracą. Podyplomowe są świetne.

 5. yyyyy 2 lata ago
  Reply

  Moja siostra jest po studiach dyplomowych, tata też. Planuję iść ale zobaczymy za jakiś czas. Oby się udalo.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like