Powody, dla których warto iść na studia

Od najmłodszych lat jesteśmy zasypywani pytaniami dotyczącymi szkoły, nauki i planów na przyszłość. Z biegiem lat oczywiście te pytania się nieco zmieniają i stają coraz poważniejsze. Będąc w szkole średniej wszyscy się dopytują, czy mamy zamiar iść na studia – najczęściej sami nie znamy na to pytanie jeszcze odpowiedzi, bowiem nie jest ona wcale taka prosta i oczywista. Dla wielu osób studia są najlepszym okresem w ich życiu – nie bez powodu, bo naprawdę warto się na nie wybrać. Jest wiele powodów, które o tym świadczą – poznaj część z nich.

Poznasz wiele ludzi i posmakujesz życia

Wybierając się na studia najczęściej wyprowadzamy się z rodzinnego domu i wyjeżdżamy do innego miasta. Wtedy tak naprawdę możemy posmakować prawdziwego życia – nikt za nas niczego nie zrobi i nikt nam nie pomoże. Ze wszystkim musimy radzić sobie sami, a błahostki okazują się być wielkimi problemami – nawet zapchany zlew czy pusta lodówka. To właśnie na studiach możemy poznać wartość pieniądza i przestać wydawać wszystko na głupoty. Będąc studentem możemy również poznać wiele wartościowych i ciekawych osób, które być może zostaną w naszym życiu na dłużej niż te kilka lat. Student który zdecyduje się na zamieszkanie w akademiku, pozna również zasady współlokatorskiego życia i w końcu zrozumie, że życie tak naprawdę nie jest wcale łatwe. Dopiero kiedy wyprowadzamy się od rodziców zaczynamy doświadczać tego na własnej skórze. Studia to przede wszystkim ludzie – mamy z nimi do czynienia przez cały czas. Jednych kochamy, innych nienawidzimy. Nabieramy jednak dystansu i przyzwyczajamy się do przebywania z tymi, których po prostu nie trawimy – w codziennym, dorosłym życiu jest to normalne i musimy się do tego przyzwyczaić.

Zobacz też:

Naprawdę się czegoś nauczysz

Naprawdę się czegoś nauczysz
Naprawdę się czegoś nauczysz

Wiele osób twierdzi, że studia i tak niczego nie uczą, a cały materiał przyswajany przez te kilka lat odchodzi w zapomnienie. Czy naprawdę tak jest? Nie do końca. Jak się chce, to można naprawdę dużo się nauczyć! Wszystko tak naprawdę zależy od naszego podejścia i chęci. Oczywiście o wiele łatwiej jest przyswajać wiedzę gdy mamy do czynienia z świetnymi profesorami, którzy dzielą się z nami nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim swoim doświadczeniem, które jest równie ważne. Głupotą jest pójście na studia tylko i wyłącznie po to, by imprezować i się bawić. Po studiach wbrew pozorom jest o wiele łatwiej znaleźć pracę – oczywiście możemy usłyszeć różne opinie na ten temat, jednakże gdy pracodawca ma do wyboru dwóch pracowników, jednego ze studiami, a drugiego bez, to jest oczywiste, że wybierze tego pierwszego. Nie ma co się tutaj kłócić ani zastanawiać, studia świadczą o wiedzy, nawet jeśli niewielkiej, to i tak o wiedzy. Nie warto kierować się przekonaniem, że na studiach i tak się nic nie nauczysz – jeśli będziesz chciał, to zdobędziesz naprawdę dużo wiedzy, która w przyszłości bez wątpienia się przyda.

 1. monikakaro 3 lata ago
  Reply

  Studia jak dla mnie to naprawdę najlepszy czas w życiu.

 2. damiankow12 3 lata ago
  Reply

  @monikakaro podzielam twoje zdanie, mam tak samo.

 3. monikakaro 3 lata ago
  Reply

  @damiankow12 Tak fajnie nie było nawet w liceum.. Rodzice za Ciebie nie odpowiadają, mieszkasz sam ale uczysz się. 🙂 Żyć nie umierać.

 4. damiankow12 3 lata ago
  Reply

  @monikakaro ja mam tylko za dużo materiału, poza tym jest ok. 😛

 5. andrzejploska 2 lata ago
  Reply

  Oczywiście, że warto iść na studia. @damiankow12 widzisz, są plusy, to muszą być i jakieś minusy.

 6. damiankow12 2 lata ago
  Reply

  @andrzejploska Masz rację 😉

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like